Geçmişte Altaro ürünlerinin bir kullanıcısıysanız, yıllar boyunca altaro piyasadaki en iyi sanal makine yedekleme uygulamasını oluşturmaya odaklanmayı hedeflemiştir. Bununla birlikte, birçok kullanıcı tarafından karşılaştığınız bir geri bildirim parçası, fiziksel bir sunucu yedekleme çözümü talebidir . Çoğu kuruluş, herhangi bir nedenle sanallaştırılamayan tek bir sunucuya sahiptir. Bu genellikle çok eski bir işletim sistemiyle ilgili bir desteklenebilirlik sorununa veya 3. taraf bir satıcı endişesine bağlıdır. Ek olarak, yönetilen hizmet sağlayıcısı perspektifinden, fiziksel sunucuları bir tanesine koşmanız durumunda koruyabileceğinizi bilerek yeni bir müşteriye katılabilmek avantajlıdır . Altaro Fiziksel Sunucu Yedeklemesi, Bu boşluğu gidermek için tasarlanmış ücretsiz Windows sunucu yedekleme yazılımı ve artık hem sanal hem de fiziksel ortamlarınızı güvence altına almak için Altaro’yu kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Altaro Physical Server Backup’ın ilk sürümü, kullanıcıların fiziksel sunucuları yedeklemelerine ve kurtarma gerekiyorsa bunları bir sanal makineye veya bir VHD’ye (X) kurtarmalarına olanak tanımaktadır. Bu yalnızca yedekleme hizmetleri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel bir makineyi Hyper-V üzerinde çalışan bir sanal makineye dönüştürme yollarını da sağlar.

Altaro Fiziksel Sunucu Yedekleme Yol Haritası

Gelecek sürümler, ek işlevsellik ve yıldırım hızındaki Altaro destek ekibinden resmi destek sağlayacak ticari özellikler içerecektir.

Şu anda beklenen gelecekteki özellikler şunlardır:

MSP’ler için Altaro VM Backup ile entegrasyon
Altaro Bulut Yönetim Konsolu ile Merkezi Yönetim
Altaro Fiziksel Sunucu Yedeklemesi