Aria Operations for Logs’un birkaç harika yeni özellikle birlikte piyasaya sürüldü. vRealize Log Insight’ı Aria Operations for Logs olarak yeniden adlandırmanın yanı sıra, SaaS ve şirket içi arasında gelecekteki birleşik günlük sorgulaması, daha fazla dizin bölümü desteği ve bazı içerik paketi güncellemeleri için yeni bir yapılandırma da sunulmuş oldu.

Günlüklerin Yeniden Markalanması için Aria İşlemleri

Günlüklere örneğinize ilk kez gittiğinizde, vRealize Log Insight’ın tüm sözlerinin günlükler için Aria Operations olarak değiştirildiğini fark edeceksiniz. Yönetim ürünlerini tek bir kapsamlı multi-cloud çözümleri altında birleştirmek için hareket ederken, bu yeniden markalaşma üzerinde uzun süredir çalışılmaktadır.

Resim-1

Logs SaaS için Aria Operations’ın Mayıs sürümünde, SaaS ile şirket içi arasında birleştirilmiş sorguları kullanabilmektesiniz. Bu, Aria Operations for Logs SaaS müşterilerinin şirket içi Aria Logs örneklerini birleştirilmiş günlük sorunsuz bir şekilde sorgulamasına olanak tanımaktadır. Buna hazırlanmak için, bu sürümde bir API anahtarı aracılığıyla şirket içi SaaS’a bağlanmanıza olanak tanıyan yeni bir entegrasyon sayfası bulunmaktadır.

Resim-2

RHEL 9 desteğide artık bulunmaktadır.İçerik paketlerini VMware Aria Operations, Orchestrator, Automation, Lifecycle Manager ve Air Operations for Networks için yeni adlarla güncellenmiştir. Artık Aria Operations for Logs OS için Red Hat Enterprise Linux 9’u da desteklemektedir. Önemli günlük verilerinin tutulmasında daha fazla esneklik sağlar ve katı günlük tutma gereksinimleri olduğunda nelerin tutulup nelerin bırakılacağını seçme zorunluluğunu azaltmaktadır.