Merhaba değerli arkadaşlar,

 

Bu makalede dell’in openmanage applikasyon uygulamasını anlatacağım.İlk önce dell open manage nedir , bunu inceleyelim.

Dell OpenManage Nedir?

Dell OpenManage, Dell tarafından keşfedilen, izleyen, yöneten, yamanan ve Dell sunucuya dağıtmanıza yardımcı olan Dell tarafından geliştirilmiş bir yazılım koleksiyonudur (OpenManage aynı zamanda ağ ve depolamayı izleyebilir). OpenManage, tüm sunucularının durumunu kolayca görüntülemelerine ve tek bir iş istasyonundan yönetmelerine olanak tanıdığı için birden çok sunucuyu yönetmek isteyen yöneticilere yardımcı olur.

Dell sunucularını yönetmek için kullanılan OpenManage konsolu Dell OpenManage Essentials olarak bilinir, eski Dell IT Asistanının (ITA) yerini alıyor . OpenManage Essentials veya ITA’nın ağınızdaki sunucuları keşfetmesi ve iletişim kurabilmesi için her bir sunucuda bir Dell Uzaktan Erişim Denetleyicisi (iDRAC) veya OpenManage Sunucu Yöneticisi (OMSA) yazılım aracısı olmak üzere iki şeyden birine sahip olmalısınız .

Dell EMC, veri merkezinin her zaman izlenmesi ve yönetilmesi gerektiğini bilir. Bir şirketin BT kaynakları her zaman ofiste veya uzaktan bağlı bir evde dizüstü bilgisayar aracılığıyla bağlanırsa, bunlar kapsanır. Bununla birlikte, birçok şirket sınırlı miktarda BT kaynağına sahiptir veya yakınlarda bir bilgisayara sahip değildirler. Dell EMC’nin OpenManage Mobile (OMM) uygulamasına girin. OMM uygulaması, Android ve iOS’u, yeni 14G PowerEdge sunucuları olan Quick Sync 2 ile birlikte desteklemektedir.

OMM uygulamasıyla kullanıcılar, envanteri, sağlık durumunu ve sistem günlüğüne, onlarla birlikte bir mobil cihaza sahip olduklarında yaşadıkları her yere erişebilirler. Ayrıca PowerEdge sunucularını veri merkezi katında Quick Sync 2 modülü veya Quick Sync çerçevesi aracılığıyla veya daha eski PowerEdge sunucularıyla iDRAC aracılığıyla yapılandırabilir, izleyebilir veya düzeltebilirler. Sunuculara hızlı erişim sayesinde BT, veri merkezi çöp sepetlerini sürüklemeyerek daha hızlı yanıt verebilir ve birimleri daha hızlı dağıtabilir.
Dell EMC OpenManage Mobile App, Apple’ın App Store’dan veya Google Play’den indirilebilir.
uygunluk
• Platform: Apple iOS veya Google Android
• OME konsolundan uzaktan erişim (dahili ağ üzerinden; son 2 sürüm desteklenmektedir)
• 12G / 13G / 14G iDRAC’a uzaktan erişin (dahili ağ üzerinden)
• 14G iDRAC’a (Quick Sync 2 ve BLE / Wi-Fi modülü ile birlikte)
• 13G iDRAC’a (Quick Sync ve NFC çerçeve ile)
• Kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurmak için sunucudaki QR kodunu tara
Kullanılabilirlik
Uygulama kullanıcı cihazlarında olduğunda, yalnızca giriş yapmaları gerekir ve ana ekrana yönlendirilirler. Bu ekran, hangi sunucuların senkronize edildiğini gösterir (varsa).

Kullanılabilen sunucuların bir listesi olacak (Hızlı Senkronizasyon düğmeleri basılı olanlar). Birinin istenen sunucuyu seçmesi ve ardından sunucunun altındaki sekmesinde QR kodunu taraması gerekir. Bu, yalnızca mobil cihazın ve sunucunun senkronize edilmesinin iyi bir yolu olarak çalışmakla kalmaz, aynı zamanda, sunucu raf kapısı kapatıldığında ve kilitlendiğinde, yetkisiz erişimi önler.

Dell EMC OpenManage Mobile BT kaynaklarına veri merkezi katında veya hareket halindeyken mobil cihazları aracılığıyla sunucularına anında erişme olanağı sağlar. Kullanıcılar sunucuları yönetmek, yapılandırmak ve / veya izlemek için iDrac ile bağlanabilirler. 14G PowerEdge Sunucularının en yeni sürümünde, kullanıcılar anında bağlanıp viteslerinin içinde olup bittiğini görmek için Hızlı Eşitleme çerçevesini ve WiFi’yi kullanabilirler. Bu, IT’ye daha fazla erişmenize olanak tanır ve bu da daha az arıza süresi ve daha hızlı sorun giderme yol açabilir.
StorageReview’da kullanımımız için, OpenManage Mobile uygulamasının süper kullanımı kolay ve oldukça kullanışlı olduğunu bulduk. Laboratuar müdürü laboratuardaki çeşitli sunucuları kontrol etmeli ve bu ona, olup bittiğini hızlı bir şekilde izlemek için basit bir araç kullanıyor. Dell EMC sunucularını, bir iş istasyonundan ağda bulmaya gerek olmadığı için dağıtmak da daha kolay. Sunucuyu rafa koyabilir ve yerinde ayarlayabiliriz. Daha da iyisi, bu ek işlevsellik bir freebie ve uygulama önyükleme için çok iyi tasarlanmış.

Dell EMC OpenManage Mobile, Dell EMC sunucularının kurulumunu ve izlenmesini basitleştirir ve inanılmaz derecede kullanımı kolaydır.

Aşağıdaki link’ten telefonlarınıza uygulamasını indirebilirsiniz.

Dell EMC OpenManage Mobile on iTunes

Dell EMC OpenManage Mobile on Google Play