Runecast ile VMware HW Compatibility, VMware ortamınızda bir problem ile karşılaştığınızda, hızlı bir şekilde aksiyon almanız ve zaman kaybetmeden en doğru çözümü bulmanız gerekmektedir.Eğer Runecast Analyzer kullanıyor iseniz saniyeler içinde çözümü nokta atışı tespit edip, aksiyon alabileceğiniz VMware analiz raporunuz var demektir. Proaktif sorunları giderebilir, güvenlilik uyumluluğu sayesinde saniyeler içinde güvenlik açıklarını bulup önlem alabilir ve ortamınızdaki host’lar arasında sistemin uyumluluğunu denetleyebilirsiniz.

Resim-1

VMware ortamınız’da 7.0U3 kullandığınızı varsayalım. Ortamınızı vCenter 8.0’a upgrade etmek istiyorsunuz, bunun için mevcut esxi sunucularınız tek tek donanım ve driver uyumluluklarına saatlerce,günlerce tespit etmeniz gerekiyor. İşte bunun kolay yolu, Runecast ortamınızı kurulumunu yaptıktan sonra, mevcut ortamınızı analiz edip, ortamınız 8.0’a uyumlu olup olmadığını gösterecektir. Ayrıca bunu da rapor olarak çıktısını alabiliyorsunuz.

Resim-2

Simulation  tıkladığımızda bize vCenter ortamımızda bulunan Esxi sunucularımızın ve içinde donanımların vCenter 8.0’a uyumlu olup olmadığının listesini getirmiş olacaktır. Ortamımızı kontrol ettiğimizde 8 sunucumuz için uyumluluk ile ilgili problem olduğunu 3 sunucumuz için bir problem olmadığını ve vCenter 8.0’a uyumlu olduğunu göstermektedir.

Sağ üst menüden dışarıya Export edebilir, yöneticilerinize bu raporu sunabilirsiniz.

Resim-3

Runecast her konuda güncel olduğu gibi kullanımı da gayet kolaydır. Günlerce, saatlerce matrix, uyumluluk v.s. uğraşmadan tek tuşla tüm ortamınızın çıktısını alabiliyorsunuz. Ürünü hemen buradan indirip deneme fırsatı bulabilirsiniz.