VMware vRealize Operations Manager’da vSphere Optimizasyon Değerlendirme raporunun içeriğinde sanal sunucularınız,esxi hostlarınız ile ilgili yapılandırma,performans ve kapasite metriklerine ulaşabilir, ayrıca etkinlik analizi raporları oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı bilgilerini yazdıktan sonra giriş yapıyoruz.

Resim 1

Performans Değerlendirme Raporu, çalışan sanal makinelerin performansını ve kullanılabilirliğini yönetmekle sorumlu yöneticilere hitap etmektedir. Bu kategori, sorun giderme sürecinde bizlere yardımcı olacak soruları yanıtlamak için bir iş akışında çalışmaktadır. Bu kategori, uygulamalarınızı etkileyebilecek sorunları belirlemekte ve izole etmektedir. Kök nedenini hızlı bir şekilde izole etmek ve tanımlamak için bu rapor sizlere görüş açısı sağlamaktadır.

Raporu çalıştırmak için , Dashboards > vSphere Optimization Assessment  > Performance Assessment Report > Run Report tıklayınız.

Resim 2

Bu raporun sonucunda aşağıdaki kilit sorulara cevap bulmuş olacaksınız.

Sanal altyapıda çalışan sunucuların içinde çalışan uygulamada performans etkileniyor mu?
Esx hostlarınızda performans sorunu ortaya çıkıyor mu?

Download Report tıklayıp , pdf olarak raporunuzu indirebilirsiniz.

 

Resim 3

Karşımıza gelen  Enviroment Summary de anlık olarak veri merkezlerimizde yer alan vm’lerin performans sorunları network paket kayıplarını inceleyebilir ve  görebilirsiniz.

Resim 4

Resim 5