vROPS 8.10 ve üzerindeki versiyonlarda, Sanal Makineler, Esxi host, datastore vb. gibi silinen objeleri  nasıl görüntüleyeceğiniz ve filtre uygulayacağınız konusunda size yol göstereceğim. Ayrıca, varsayılan olarak 60 güne kadar silinmiş VM‘leri nasıl tutacağınızı da göstereceğim.

Silinen Objeleri  filtreleme özelliği, yalnızca vROPS 8.10 ve üzeri sürümlere ait bir özelliktir. Eski sürümlerde silinen zamanı gösterme özelliği vardır, ancak yalnızca silinen objeleri gösterme özelliği yoktur.

Herhangi bir liste görünümü widget’ı oluşturabilir veya düzenleyebilirsiniz. Bu seçenekte için mevcutsa Silinen verileri gösterecek şekilde filtrelenir.

Resim-1

Varsayılan olarak vROPS, yalnızca birkaç günlük silinen verileri tutar. Bunu artırmak için Administration > Global Settings’e gitmemiz gerekecektir.

Resim-2

Silinmiş Objects altında, silinen Object’leri kaç saat saklamak istediğinizi ayarlayın ve Kaydet’e tıklayın. Maksimum 1440 saattir ve bu 60 günlük veriye eşittir. 60 gün olarak silinen virtual machines’leri saklamış olacaktır.

Resim-3